Laserlõikeseadmed
Vahendame kolme erineva tootja lasertöötlusseadmeid. Kõigil kolmel on tootmine ISO sertifitseeritud.
Masinad on soodsad, lihtsad ja töökindlad ning enamus valikus olevatest sobivad eelkõige orgaaniliste materjalide töötlemiseks. Sellisteks materjalideks on näiteks puit, erinevad plastikud, kangad, nahk. Põhilised kasutusvaldkonnad on õhukese lehtmaterjali lõikus ning graveerimine. Tänu avatud konstruktsioonile saab enamuse masinate puhul kasutada suuremaid toorikuid, kui tööala ette näeb.
Kaks kõige olulisemat parameetrit, mille järgi masinat valida, on laserielemendi võimsus ning efektiivse tööala suurus. Kuigi laseri võimsus on muudetav, on oluline teada, et mida võimsam laser, seda keerulisem on sellega teha töid, kus on tarvis väikest võimsust (nt õrna graveeringut) ning vastupidi - mida nõrgem laser, seda lihtsam on teha õrna graveeringut ning raskem kasutada masinat lõikamiseks.
Jälje/põletuse intensiivsust (sügavust) saab reguleerida kombineerides laseri võimsust ettenihke kiirusega (mida suurem ettenihe, seda vähem energiat neeldub materjali ja vastupidi). Erinevate tulemuste saavutamiseks saab mängida ka fookusega - veidi fookusest väljas töötamine annab laiema põletusjoone ning vastupidi.
Seadmed on suuremalt jaolt käsitsi fokuseeritavad, aluslaud arvuti või seadme juhtpuldi kaudu üles-alla liigutatavad.
Seadmed on enamasti vesijahutusega, osad ka õhkjahutusega. Jahutusagregaate on vesijahutusele kahte tüüpi - iseventileerivad (odavamad, väiksema jõudlusega) ning suruõhu toitega.
Kõigil seadmetel on kaasas kompressor (mõeldud töökvaliteedi tagamiseks, mitte jahutusvee jahutamiseks), integreeritud ventilatsiooniagregaat põlemisgaaside väljutamiseks.
Töölaudasid on kahte tüüpi - kärglaud ning ribistik. Praktika näitab, et kärg ummistub põlemisjääkidest (puidu puhul nt tõrv) üsna kiiresti ning on väga raskelt puhastatav.
Täpsemad tehnilised andmed leiab iga konkreetse seadme juurest eraldi.