DeskProto

DeskProto on CAM tarkvara, mis on pigem suunatud neile, kes pole erialalt tehnoloogid. Näiteks disainerile, juvelliirile, hambatehnikule.

DeskProto on CAM tarkvara, mis on pigem suunatud neile, kes pole erialalt tehnoloogid. Näiteks disainerile, juvelliirile, hambatehnikule. Samuti sobib DeskProto väga hästi koolidele, kus õpetatakse cnc töötlust tutvustava ainena, mitte süvitsi. DeskProtot on väga lihtne kasutada ning selle abil saab kiiresti cnc töötluseks vajalikud tööjooned. DeskProto põhiline eelis ongi lihtsus - ka kõige keerukama kujundi jaoks saab G-koodi paari hiireklahvi vajutusega. Olemas on ka viisard, mille abil saab samm-sammult soovitud tulemuseni liikuda. 

DeskProto 6 võimaldab nii 3D töötlust, 2D töötlust kui ka rasterpiltide põhjal reljeefide freesimist. DeskProto täisversioonil on ka pöördtelje (4. telg) tugi.

DeskProto kasutusalad:

- ettevõtte siseselt prototüüpide loomiseks, kui seda on vaja teha kiiresti lihtsalt ja mõistliku hinnaga;
- juvelliirid kasutavad DeskProtot vahamudelite tegemiseks;
- puidutöökojad kasutavad tarkvara lihtsate kui ka keeruliste kujundite freesimiseks;
- koolid tutvustavad DeskProto abil CNC tehnoloogiat;
- DeskProto abil tehakse mudeleid, makette ja kõike muud mõeldavat.  

 DeskProtost on kaks versiooni: täisversioon DeskProto 6.0 FULL ning kärbitud, oluliselt odavam versioon, DeskProto 6.0 LITE. Funktsionaalsuse võrdlemiseks klõpsa allpool olevale vastavale viitele. 

DeskProto salvestab töörajad NC faili, mille saab ülekanda CNC masinale. 

Kuidas käib DeskProtoga töötamine?

DeskProtos tööga alustamiseks on vaja esmalt STL faili. Väljaarvatud 2D töö puhul! STL sisaldab polügoonide kujul olevat geomeetriat. Teatud tingimustel võib 3D geomeetria laadida DeskProtosse ka DXF failina (nt 3D Studio MAx DXF-id). 

DeskProto võtab STLi vastu ning näitab geomeetriat. Seejärel on võimalik sisselaaditud geomeetriat skaleerida, pöörata ning teha veel mõningaid muudatusi. Edasi on tarvis sisestada mõned töötluseks vajalikud parameetrid, näiteks ettenihke kiirus, valida lõikestrateegia ning lõikeinstrument. Seejärel arvutab DeskProto töörajad. Ja ongi valmis! DeskProto võimaldab ka 2D kurvide ruumilistele kehadele projetseerimist. Kuna DeskProto on eelkõige 3D CAM tarkvara, on 2D operatsioonide ja parameetrite valik kesine. Lisaks võib DeskProtoga importida rasterfaile (jpg, gif, bmp) ning teha nende põhjal ruumilisi reljeefe. Selleks kasutatakse must-valge põhist töötlust (nt mida tumedam, seda sügavam lõige, mida heledam, seda kõrgem pind). Maksimaalsed väärtused seadistab kasutaja.

DeskProto EI PAKU:

- DeskProtoga ei ole võimalik modelleerida. Selleks on vajalik eraldi CAD tarkvara. 
- DeskProto pole eriti sobilik 2D või 2.5D tööde jaoks. Tarkvara on väga hea ka kõige keerulisema 3D geomeetria jaoks, kuid kui põhiliselt tuleb teha 2,5D ja 2D töid, siis selleks jääb DeskProtol funktsionaalsusest vajaka. 
- DeskProtol pole DNC porti, mis tähendab, et DeskProto abil ei saa saata koodi otse CNC masina kontrollerisse. 

Süsteeminõuded:

DeskProto on MS Windows operatsioonisüsteemil töötav tarkvara (vajalik Windows 2000, XP, Vista, Windows 7 või uuem versioon). 64-bitise Windowsi versioonide jaoks on olemas 64-biti toega DeskProto. DeskProtoga töötamiseks peavad kasutajal olema administraatori õigused. Mitte-Windowsi platvorme DeskProto ei toeta. 

Riistvara: Pentiumi laua- või sülearvuti. Vähemalt 32 MB põhimälu, 40 MB vaba kõvakettaruumi ning vaba USB port raudvaralise võtme jaoks. Raudvaraline võti on saadaval ka paralleelpordi jaoks. Selleks, et töö sujuks hästi ja kiiresti, peaks olema minimaalsest nõutavast oluliselt rohkem põhimälu. Soovitatav on kasutada Open GL toega graafikakaarti. 

Väidetavalt töötab DeskProto probleemideta Apple Maciga, millel on Mac OS X ning kasutades Parallels Desktop Win XP emuleerimistarkvara. Sedasi on äratuntav ka USB riistvaraline võti.

LISAINFO

DEMO saab allalaadida siit 
Demo paigaldusjuhend (inglise keeles). http://www.deskproto.com/support/setuptips.htm
KOOLITUS. Iseõppimiseks samm-haaval tehtavad ülesanded
Käsiraamat (inglise keeles). http://www.deskproto.com/download/manuals.htm
Kasutajate tehtud tööd. http://www.deskproto.com/gallery/reference.htm